Cílem našich aktivit je seznámit děti s problémy dnešní přírody, umožnit jim podívat se na prostředí kolem sebe jiným pohledem, než na jaký byly doposud zvyklé, předvést jim úžasný a dokonalý svět zvířat a vysvětlit, proč je potřeba jej chránit. Navštěvujeme školy a školky po celé České republice.
Kdo jsme:
Pavel Wolejník, sokolník
- zakladatel agentury
- stará se o tvorbu výukových programů a jejich organizaci
- přijede za Vámi s programy Formica a E-Liška.
Kdy a jak mě napadlo stát se myslivcem: Stejně jako většina sokolníků jsem potřeboval myslivecké zkoušky původně proto, abych mohl chovat dravce. K sokolnictví jsem se dostal na střední škole a hned jsem mu propadnul.
Proč mám rád zvířata: Jsou to úžasní tvorové a fascinují mě stejně, jako příroda celkově – jak všechno perfektně funguje (a to člověk jistě ještě neobjevil všechno).
Co bych chtěl dětem ve svém programu předat: Člověk svým působením dokonalost světa neustále narušuje. Není to nic, s čím by si příroda neporadila, ale pokud chceme být v budoucnu její součástí, měli bychom si jí začít více vážit. Doufám, že když dětem představíme život z pohledu, který možná ještě neviděly, pochopí, jak moc záleží na tom, jak se k přírodě chová každý z nás.
Michal Procházka, sokolník a chovatel
- obohatil nabídku o nevšední živočichy
- navštíví Vaši školu či školku s programy Dravci a sovy, Noční dravci, Lovci a jejich kořist, Smysly živočichů a Zvířecí obludky.
Kdy a jak mě napadlo stát se myslivcem: Stát se myslivcem vyplynulo ze situace. Jelikož se od svých 11 let věnuji dravcům a sokolnictví a sokolník musí být současně myslivcem, absolvoval jsem kurz myslivosti a složil zkoušky. Původní myšlenka byla tedy pouze sokolnictví, nikoli myslivost jako taková - teprve postupem času člověk zjistil, že myslivost je velmi široký pojem, nejenom střílení, jak si mnoho lidí představuje, ale je to práce v přírodě se zvířaty, péče o ně a mnoho dalších aktivit.
Proč mám rád zvířata: Nevím, člověk se tak prostě narodí, něco mě k zvířatům láká od malinka a mým snem bylo stát se krmičem v zoologické zahradě. Práce se zvířaty mě tedy bavila od malinka.
Co bych chtěl dětem ve svém programu předat: Ve svých programech bych dětem rád ukázal, jak je příroda krásná, rozmanitá a vyvážená. Rád bych, aby si uvědomily, že každý tvor, každá rostlinka je pro přírodu důležitá a má v ní své místo, a podle toho bychom se k nim měli chovat.
Radomil Holík, myslivec
- lektor programů Člověk a les, Lesní tajemství
- aktivní člen projektu "Zachraň zvíře před sekačkou"
Bydliště: Haná
Kdy a jak mě napadlo stát se myslivcem: Už když jsem navštěvoval základní školu, zajímal jsem se o aktivity myslivců v mém okolí. Chodil jsem si jako dítě hrávat do přírody. Poté co jsem s myslivci zažil to, jak se v přírodě hospodaří, a načetl spoustu dalších informací, jsem se rozhodl státi se taky myslivcem.
Proč mám rád zvířata: Přírodu a její obyvatele mám rád proto, jací jsou... Krásní, rozmanití, obdivuhodní, odvážní a silní... Příroda nám dává život...
Co bych chtěl dětem ve svém programu předat: Rád bych ve svém programu předal tu pomyslnou jiskru, která v mladém člověku zapaluje plamen touhy po poznávání přírody a po vědění o tom, jak funguje život v přírodě okolo nás...