Vítejte na stránkách vzdělávací agentury POCHOP.

KDO CHCE S VLKY VÝTI …

... aneb patří vlk do naší krajiny?Nový program, který odpovídá na otázky současné vášnivé diskuze týkající se vlků. Jsou to krvelačné šelmy, které byly právem vyhubeny? Mohou nás ohrozit? Chybí v naší krajině? Ve spolupráci s myslivci, ochránci zvířat, vlčími hlídkami a farmáři nabízíme objektivní pohled na tuto problematiku. Kolik vlků u nás žije, kde se pohybují, jak reagují na člověka a člověk na ně, se děti dozví jako vždy formou kvízů a her v doprovodu vlčího potomka.
Po stopách vlků s vlkem

Štěpánka Kadlecová, stopařka vlků z Krušných hor, navštíví děti se svým vlčím kamarádem. Jedná se o československého vlčáka, plemeno psa vzniklé zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka.

Děti se dozví o historii vlků v naší krajině, jejich odrazu v literatuře, vysvětlíme si spojitosti vlků a psů i rozdíly mezi nimi v anatomii a chování (náš vlčí kolega je ochočený, klidný a zvyklý na děti). Zjistíme, jak se vlk chová v přírodě a kde se vyskytuje. Ve spolupráci s vlčími hlídkami si ukážeme, jak se stopují vlci, co všechno o nich víme v České republice, jak se máme chovat v lese, zjistíme, zda je pro nás vlk nebezpečný a jestli má nebo nemá místo v naší krajině. Pro učitele máme připravený pracovní list se všemi informacemi z programu využitelný jako opakování v příštích hodinách (v různých variantách podle věkové kategorie dětí).
Věk žáků: od dětí MŠ po žáky 1. a 2. stupně ZŠ
Kapacita programu: max. 70 dětí v jedné skupině
Délka programu: MŠ: 30 – 40 min, ZŠ: 45 min
Požadavky na místo: tělocvična nebo větší hernaCena: 50 Kč / žák (viz ceník)